Ūkininkas Algimantas Žemaitis (Alytaus r. Punia)


Ūkio veiklos pradžia 1991 metų liepos 21 d. Ūkis įkurtas pagal Valstiečių ūkio įstatymą pačiame pietrytiniame Punios pakraštyje, plynoje vietoje. Pradžioje — kaip augalininkystės krypties daugiašakis ūkis. Po kelerių veiklos metų kitų augalininkystės šakų buvo atsisakyta, teliko tik šiltnaminė gėlininkystė ir atviro grunto daržovių auginimas. Šiuo metu tai – specializuotas gėlininkystės ir agurkų auginimo ūkis, kuris užima iš viso 32900 kv. m. :10646 kv. m ploto šiltnamyje nuo kovo iki rugpjūčio mėnesio auginami trumpavaisiai agurkai, tada juos keičia rudeninės chrizantemos, o vėliau tulpės .6381 kv.m. skinamos rožės, 600 kv. m plote žydi skinamos gerberos,15273 kv. m plote- įvairios vazoninės gėlės , skirtos apželdinimui. 20 tūkst. kv. m sudaro „Richel“ plėveliniai ir 12 tūkst. 900 kv. m – stikliniai olandiški šiltnamiai. Vazoninėms gėlėms auginti įrengta moderni stelažinė sistema. Klimato kontrolę, tręšimą, šilumą valdo kompiuterizuota klimato kontrolės įranga.

 

Nuolat modernizuojama gamybinė bazė, naudojamasi moderniausiomis pasaulio šiltnaminės gėlininkystės technologijomis, kur temperatūrą, drėgmę, vėdinimą ir gėlių maitinimą užtikrina sudėtingos kompiuterinės sistemos. Pažangus ūkininkavimas leidžia išsilaikyti perpildytoje gėlių rinkoje. Tai — stambiausias privatus gėlių šiltnamis Lietuvoje.

 

Nepaskutinę vietą vaidina ir žmogiškasis faktorius, žmogaus meilė darbui, jo pasišventimas ir kūrybiškumas. Plėtėsi šiltnamiai, augo ir žmonės, stabilus 46 žmonių kolektyvas, patikimi pirkėjai-saugi būsena, gera darbo atmosfera, todėl teigiamus dalykus akcentuoti svarbu tam, kad išaugintum kokybiškas gėles ir gausų derlių agurkų.
Tegul žydi ūkininko Algimanto Žemaičio ūkyje išaugintos gėlės ne tik Punioje, Alytuje, bet ir šimtuose kitų miestų ir miestelių. Gėlės — tai grožis, o grožis žmogų daro gražesniu ir tauresniu.

 

„Tikras optimistas remiasi ne tokiu įsitikinimu, kad viskas bus gerai, o tokiu, kad ne viskas bus blogai.“ ( Ž.Diuturas)

 

Ūkininko Algimanto Žemaičio asmeninis puslapis: http://www.puniosgeles.lt/

 

Punios k. Punios sen.

LT-64401 Alytaus r.

Tel. 869884909

El.paštas: puniosgeles@puniosgeles.lt


- Turite klausimų? Susisiekite! -
Tel. nr.: +370 699 26 084
El. paštas: zukagrolit@gmail.com
Visos teisės saugomos © 2013 www.zukagrolit.lt