UAB ,,Kietaviškių gausa” (Elektrėnai)


UAB ,,Kietaviškių gausa“ yra viena iš pirmaujančių įmonių Lietuvoje, kuri savo produkciją: agurkus, pomidorus ir salotas augina šiltnamiuose beveik visus metus 15 hektarų plote. Įmonė įsikūrusi tarp Vilniaus ir Kauno, netoli Elektrėnų. Įmonės šiltnamiai pastatyti 1987 metais. Šiuo metu įmonėje dirba apie 200 žmonių. Įmonė turi visas būtinas sąlygas modernizuotis ir plėsti gamybą. Šiuo metu įmonė valdo 48,8 ha žemės plotą, turi nuosavą vandenvietę, o šiluminę energiją gauna iš AB „Lietuvos energija”, valdomos Lietuvos elektrinės, esančios Elektrėnuose.

 

Pažymėtina, kad įmonė daržoves augina kokoso drožlių dembliuose, kuriuose derlių galima auginti dvejus metus, kadangi tai natūralus produktas, tai jis po panaudojimo natūraliai suyra, t.y. nebelieka atliekų. 1994 metais įmonėje pradėta naudoti kompiuterinė laistymo technologija, kurią idiegė Olandijos įmonė Agrotech – Didam BV. UAB ,,Kietaviškių gausa“ pirmoji pradėjo naudoti šią sistemą Lietuvoje. Šiltnamiuose yra kompiuterizuotas šildymo, tręšimo, CO2 dozavimo, temperatūros bei drėgmės palaikymo valdymas, dalyje šiltnamių įrengtas dirbtinis apšvietimas, tokiu būdu šiltnamiuose sukuriamas augalams reikalingas mikroklimatas. Be to, naudojami biologiniai kovos su kenkėjais metodai. Šis apsaugos būdas už cheminį pranašesnis tuo, kad nekenkia žmonėms, gyvūnams, taip pat neužteršia aplinkos. Biologiniu metodu prieš kenkėjus ir ligas kovojama pasitelkiant natūralius jų priešus – parazitus, entomofagus (grobuonis). Kovai su voratinkline erkute naudojamas fitoseiliusas ir amblyseus californicus, prieš baltasparnį – enkarziją, o prieš tripsus – Amblyseius.

 

Taikant šiuolaikines auginimo technologijas, augalų tręšimui naudojama moderni sistema, kuri neleidžia kauptis trąšų pertekliui, todėl įvairių medžiagų kiekiai (pvz.: nitratų)agurkų bei pomidorų vaisiuose būna dešimtis kartų mažesni už leistinas normas.

 

UAB ,,Kietaviškių gausa“ per metus išaugina apie 6000 tonų agurkų ir pomidorų bei virš 1 mln. vienetų salotų. Derlius pradedamas imti kovo mėn. ir baigiamas lapkričio mėn. Šviežią ir kokybišką produkciją stengiamasi kuo greičiau parduoti, kad ryte nuskinta produkcija jau kitą dieną būtų realizuota prekybos tinkle. Geriausia „Kietaviškių gausos” užaugintų daržovių dalis žymima „Kietaviškių” prekės ženklu, kurį valdo didmeninės lietuviškų daržovių ir vaisių prekybos UAB „Domeina” – „Kietaviškių gausos” bendrasavininkė. Ji rūpinasi visos produkcijos realizacija. Daržovių daugiausia realizuojama Lietuvoje, dalis išvežama į Latviją, Estiją, Baltarusiją bei Rusiją.

 

UAB „Kietaviškių gausa“ produkcijos sezoniškumas

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Ilgavaisiai agurkai

 

 

 *

*

*

*

*

 

 

 

 

 

Pomidorai

 

 

 

 

*

*

*

*

*

*

*

 

Salotos

 

 

*

*

*

*

*

*

*

*

*

 

Trumpavaisiai agurkai

 

 

*

*

*

*

*

*

*

*

 

 

 

UAB „Kietaviškių gausa“ pomidorai

 

„TOMIMARU MUCHOO“ avietiniai pomidorai

Tolygiai prinokstantys, avietinės spalvos, šiek tiek plokšti, briaunuoti, vidutinio dydžio (160-180 g). Šie pomidorai yra labai aromatingi, mėsingi, savo skoninėmis savybėmis primenantys anksčiau labai žmonių mėgtą veislę „Jaučio širdis“. Palyginus su kitomis veislėmis, ši veislė išsiskiria didesniu B1, B2, B6 vitaminų kiekiu, kurie gerina medžiagų apykaitą bei labai svarbūs centrinei nervų sistemai.

 

„ADMIRO“ veislės pomidorai

Skaisčiai raudoni, tolygiai prinokstantys, žvilgantys, plokštokos formos, vidutinio dydžio (140-170 g). Šie ankstyvi pomidorai yra „mėsingi“, tačiau ir pakankamai sultingi. Kadangi jie turi daugiau vidinių kamerų, pjaustant šiuos pomidorus sultys neištrykšta, o minkštimas neatsiskiria. Todėl šiuos pomidorus patogu pjaustyti ir griežinėliais sumuštiniams, ir kubeliais salotoms.

 

UAB „Kietaviškių gausa“ agurkai

 

CARAMBOLE” veislės ilgavaisiai agurkai

Ilgi, beveik vienodo storio, trumpu „kakleliu”, galai nekeičiantys spalvos ir kietumo. Tai ankstyviausi, bene geriausi ilgavaisiai agurkai, itin vertinami užsienio šalyse, o „aklose” degustacijose skoniu pralenkiantys kitų veislių ilgavaisius bei trumpavaisius agurkus. Tai labiausiai salotoms ir sumuštiniams tinkantys agurkai, pasižymintys gaiviu ir šviežiu kvapu bei skoniu.

 

BONBON” veislės ilgavaisiai agurkai

Ilgi, sodriai žalios spalvos, vienodo storio. Tai neseniai pasirodžiusi ankstyva veislė, kuri išsiskiria skoninėmis, o ypač aromatinėmis savybėmis. Vaisiai šiek tiek trumpesni, nei įprastų ilgavaisių agurkų.

 

MIRABELLE” veislės trumpavaisiai agurkai

Trumpi, beveik vienodo storio, trumpu „kakleliu”, galai nekeičiantys spalvos ir kietumo. Tai trumpavaisiai agurkai, patrauklūs dėl puikios formos, tolygios spalvos bei plonos odelės. Šie agurkai ne tik puikiai tinka sumuštiniams ir salotoms, bet ir marinavimui bei rauginimui, nes nepraranda intensyvios spalvos ir kietumo.

 

UAB „Kietaviškių gausa“ salotos

 

Aficion“ veislės salotos

Šviesios spalvos, lapai plokšti, lengvai grublėti. Dėl lapų skonio ir spalvos švelnumo – tai mėgstamiausios lietuvių salotos. Jos tinkamos kaip pagrindas salotų mišiniams, paįvairinant aštresnio skonio ar kitų spalvų salotomis bei kitomis daržovėmis, puikiai dera su dauguma padažų. Kadangi plokšti šių salotų lapai lengvai atsiskiria, juos patogu naudoti kepsniams ar kitiems patiekalams papuošti. Šios salotos parduodamos su puodeliu, kuriame išaugo, todėl jos nevysta taip greitai, kaip nupjautos.

 

Šiltnamių g. 2,

Kareivonių k., Kietaviškių sen.

LT-21411 Elektrėnų sav.

Tel. / faks. (8~5) 284 4746,

Mob. tel. 8-60518222

El. paštas: info@kgausa.lt

Direktorius Mindaugas Pupienis

 

 

 

 

 


- Turite klausimų? Susisiekite! -
Tel. nr.: +370 699 26 084
El. paštas: zukagrolit@gmail.com
Visos teisės saugomos © 2013 www.zukagrolit.lt